اهداف و رسالت

کتاب نگار یک برنامه ویدئویی در حوزه کتاب و کتاب خوانی است که قصد دارد کتاب‌های خوب و فوق العاده در هر حوزه‌ای را بررسی نماید و به کتاب خوانان جامعه پیشنهاد دهد.

کتاب نگار بی هوا و بر اساس تفکر یک شبه پدیدار نشده و به این زودی قصد خالی کردن عرصه را ندارد، بلکه کتاب نگار رسالت و اهدافی دارد که
بر پایه آن، پس از چکش کاری‌های فراوان و هرس کردن شاخ و برگ اضافی، شکل گرفته است.
ما نهالی را در زمستان پر التهاب 1398 شمسی کاشته‌ایم که هرچند که جوان، لاغر و نهیف است اما شکننده نیست.

هسته مرکزی کتاب نگار از 9نفر تشکیل شده است که همگی قاعده بازی گروهی را می‌دانند و بهتر از آن پایبندی و وفاداری را نیز بلدند؛ ما آمده ایم که بگوییم کتاب بخوانید، اما به همین سادگی گفتار، نه.

کتاب نگار آغازگر مسیری سخت است که به لطف یزدان پاک و همت تک تک اعضا به بهترین شکل سهل می‌گردد.
همراه کتاب نگار باشید و به جمع کتاب نگاری‌ها بپیوندید.

 

رسالت

1- معرفی کتاب‌های خوب در هر حوزه ( تخصصی و عمومی )
2- تشویق به کتاب خوانی
3- ترغیب به خرید کتاب و قرارگیری کتاب در سبد خرید فردی – خانوداگی – سازمانی
4- تبدیل به یک مرجع معرفی کتاب
5- افزایش سرانه مطالعه کشور ( حتی چند ثانیه اندک )

 

ماموریت

کتاب نگار یک برنامه ویدویی است که در حوزه کتاب و کتاب خوانی فعالیت می‌کند. این برنامه ویدئویی با محوریت پخش در وب سایت آپارات تهیه می‌گردد و همچنین با یک تاخیر زمانی در سایر شبکه‌های مجازی نیز فعالیت دارد. کتاب نگار با تکیه بر اهداف خویش و چشم اندازی که در نظر گرفته شده است، به آهاد مردم ایران زمین کتاب‌های خوب و فوق العاده را در حوزه‌های گوناگون چون : داستان کوتاه و بلند – فلسفه – شعر – رمان – عکاسی – سینما – تئاتر – موسیقی – موفقیت – کسب ثروت – هوش مالی – مدیریت و….. معرفی می‌نماید تا همراهان خود را به سمت و سوی کتاب‌های مورد نظر سوق دهد. کتاب نگار اعتقادی راسخ دارد، زیرا هر کتاب ارزش یکبار خوانش را دارد اما هر کتابی ارزش قرارگیری در کتابخانه‌مان را ندارد.

 

وظایف

کتاب نگار بهترین وظیفه خود را معرفی کتاب آن هم از جنس کتاب‌های خوب و فوق العاده می‌داند. دور زمانی دوستان خوب و اهل کتابی داشتیم که کتاب‌های خوبی را می‌خواندند و به ما معرفی می‌کردند اما با گذشت زمان و تغییر در مدل مطالعه ما انسان‌ها و پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن موبایل و تبلت؛ به جای آنکه سر در کتاب فرو ببریم به سمت موبایل‌ها حجوم بردیم و به جای آنکه از کتاب یا حتی کتاب‌های دیجیتالی استفاده کنیم، پای گروه‌ها و کانال‌های فوکاهی نشستیم و جملات و خاطرات دروغ و یا گاهی واقعی آن‌ها را پذیرفتیم بی آنکه از آن‌ها در زندگی خود استفاده کنیم و از آن‌ها درس و پند و اندرز بگیریم. پس لازم به تکرار است که وظیفه اکید کتاب نگار معرفی کتاب‌های خوبی است که در زندگی روزمره کاری، اجتماعی و یا حتی اقتصادی ما موجبات پیشرفت و ترقی را بنا می‌کنند و بانی و باعث تغییر می‌شوند، اما گستره این کتاب‌ها وسیع است.

کتاب نگار با مطالعه دقیق کتب ، آثاری را پیشنهاد می‌دهد که حتما توسط تیم کتاب نگار خوانش شده و مورد تایید این تیم است. کتاب‌های مورد خوانش در برنامه تصویری کتاب نگار به مخاطبین اهل علم و دانش به هیچ وجه دیکته نمی‌گردد، بلکه پیشنهادی مانند همان دوست قدیمی کتاب خوان است. دوست قدیمی که اینبار در قامت تصویر به دور از کلیشه‌ها و تکرارها ظاهر می‌شود و به شکلی امروزی و نو نوار صحبت نمی‌کند؛ ما با شما به واسطه کتاب‌های خوبی که هنوز نخوانده‌اید و یا شاید خوانده‌اید اما خاطره بازی با خوانش مجدد آن می‌تواند خاطره انگیز باشد، صحبت می‌کنیم.
در برنامه ویدئویی ما با احترام کامل به مخاطب، نویسندگان، مترجمین و ناشرین و چهره‌های معروف و مشهور کشوری در حوزه‌های گوناگون، مهمان دعوت نمی‌کنم و معتقد هستیم که مهمان ویژه‌ی ما چمشان مخاطبان گرانقدری است که فقط و فقط و فقط به واسطه علم اندوزی و کسب دانش و معرفت پای برنامه‌ی ما می‌نشینند و در یک کلام وظیفه مان نشستن در کنار شما در قاب کتاب نگار به واسطه کتاب است. کتاب این یار دیرین مهربان.
تا باشد که سرانه مطالعه و علم آموزی راستین در این میهن پهناور و عالم پرور شایسته و بایسته نام و تاریخ و تمدن آن باشد.